PostHeaderIcon Jak wybierać mieszkanie

Zakup mieszkania jest niezmiernie trudną decyzją. Każdy kto kupował mieszkanie doskonale o tym wie. Na rynku jest bardzo wiele ofert, nie zawsze jednak wiemy która będzie dla nas najlepsze. Na szczęście w dzisiejszych czasach i dobie Internetu znajdziemy na portalach ogłoszeniowych wiele ofert sprzedaży mieszkań zamieszczonych zarówno przez właścicieli jak i przez agencje nieruchomości. Bez względu, kto zamieszcza ogłoszenia zazwyczaj są one zaopatrzone w zdjęcia, co bardzo pomaga podjąć decyzję o zakupie danego mieszkania lub o ewentualnej chęci jego obejrzenia. Jeżeli mamy wystarczająco pieniędzy to najlepiej kupować mieszkanie w takiej lokalizacji gdzie jest bezpiecznie, mamy dobry dojazd do centrum i do naszej pracy. Obecnie dojazd do pracy jest jednym, z ważniejszych czynników podczas podejmowanie decyzji o zakupie mieszkania. No bo jaki sens kupować mieszkanie z którego będziemy jechali dwie godziny do pracy i dwie godziny będziemy wracali? Czas jaki na to stracimy lepiej zainwestować w dodatkową pracę i kupić sobie droższe mieszkanie w lepszej lokalizacji.
Mieszkania zazwyczaj kupujemy z kredytu. Niewielki tylko odsetek ludzi stać na wyłożenie gotówki na zakup nieruchomości.

Dlatego wiele osób długo i z rozwagą szuka tego jedynego lokum mając w świadomości, że kredyt będą spłacali przez większą część swojego życia. Oczywiście jednocześnie większość osób zakłada, że kredyt zostanie spłacony wcześniej, jednak mimo takich prognoz powinniśmy podchodzi do tego tematu bardzo rozważnie. Wybierając nasze przyszłe mieszkanie powinniśmy się kierować po pierwsze jego lokalizacją. Jest to element pozostający jako jedyny niezmiennym w przypadku nieruchomości. Dobre lokalizacje są zawsze w cenie i nawet, jeżeli nasz budynek się zestarzeje to właściwa lokalizacja będzie utrzymywała jego cenę na odpowiednim poziomie. Oczywiście na cenę nieruchomości również wpływ ma wykończenie mieszkania, jednak ejs tto element, który można stosunkowo tanio i szybko zmienić. Wobec tego podczas zakupu mieszkania kluczowa i decydująca powinna zostać lokalizacja nieruchomości.

PostHeaderIcon Budownictwo w Polsce

Wiele osób twierdzi, że budownictwo w Polsce jest w fzie zastoju, to chyba jednak nie do końca jest prawdą. Wystarczy popatrzyć jak wiele buduje się w miastach nowych budynków mieszkalnych, hoteli czy biurowców. Kolejnym elementem, który jest budowany bardzo intensywnie przed EURO 2012 to drogi szybkiego ruchu jak i autostrady. Co prawda już dziś wiadomo że wiele z tych dróg nie będzie wybudowanych na czas, jednak jest to dobry początek pod normalne drogi w naszym kraju. Obecnie pozostawiają one bardzo wiele do życzenia. Myśląc o budowlance jako całym sektorze trudno nie wspomnieć o budowie wielu nowych stadionów w naszym kraju. To oczywiście zupełnie inna budowla, jednak niewątpliwie także nakręca branżę budowlaną.

Jeszcze niedawno firmy budowlane zarabiały krocie, deweloperzy zamawiali budowę mieszkań na potęgę a firmy je budujące windowały ceny do góry. Obecnie na szczęście sytuacja się już unormowała i jest w tej materii względnie spokojnie. Tak czy owak rynek budowlany się rozwija.
Położenie geograficzne naszego kraju wymusza na nas podczas budowy znalezienie miejsca na przedsionek. Popularnie zwany wiatrołapem, która to nazwa dobitnie określa, jakich czynności należy spodziewać się po Tm elemencie naszego domu. Wiatrołap jest również jednym z istotnych elementów w projektach domów, które mają być energooszczędne oraz cieple. Przedsionek budujemy jako wejście do domu, zazwyczaj poprzedza on nasz hol. Tutaj bardzo ważne jest, aby zaprojektować go w taki sposób aby oczywiście spełniał swoją podstawową funkcję, ale również aby był jak najbardziej funkcjonalny. Jest t zazwyczaj miejsce gdzie mamy szafkę na buty czy wieszaki na odzież wierzchnią. Dlatego istotne jest aby był on wystarczającej wielkości żeby dwie osoby mogły swobodnie bez wybijania sobie zębów równocześnie się ubierać. Dobrze zaprojektowany przedsionek jest ważny elementem, ponieważ pozwala nam się pozbyć z holu niepotrzebnych szafek na buty czy szafy na kurtki i płaszcze. Jest to duże ułatwienie.

PostHeaderIcon Malowanie w mieszkaniu

Malowanie mieszkania nie jest zajęciem bardzo skomplikowanym, jednak warto jest się do niego dobrze przygotować, taki remont może być całkiem przyjemny, jednak jak to remonty do siebie mają, czasem coś nie wychodzi. Zwłaszcza jeśli łazienka ma być malowana, wówczas dobrze jest mieć odpowiednią farbę.. Wówczas pójdzie ono nam sprawnie i bez niespodzianek. Jeżeli mówimy o przygotowaniu mam tutaj na myśli zarówno sprzęt, farbę jak i samą ścianę do malowania. No, więc zaczynamy, zakładam, że już byliście w sklepie i zakupiliście niezbędne malarskie akcesoria jak wałek, farbę, kuwetę czy folię. Co tam komu potrzeba. Teraz bierzemy się za ścianę. Jeżeli malujemy ścianę, na której wcześniej była farba lub tapeta, to należy ją oczyścić na tyle dokładnie na ile się da. Pozbywamy się starych resztek tapety czy odchodzącej farby. Następnie szukamy dziur po kołkach rozporowych, które służyły np. do montażu obrazów. Takie dziury dobrze jest zagipsować. Po tych czynnościach musimy ścianę zagruntować i odczekać. Czas oczekiwania zależny jest od producent gruntu i zazwyczaj wynosi do 12 godzin. Jeżeli nie zagruntujemy ściany to w trakcie malowania będzie nam się łuszczyła farba i będzie odchodziła co zapewne doprowadzi nas do frustracji.

Malujemy łazienkę
W poprzednim artykule omawialiśmy przygotowanie do malowania, w tym będziemy kontynuowali naukę malowania. Tym razem jednak zabierzemy się za pomieszczenia mokre. Poprzez pomieszczenie mokre rozumiemy łazienkę czy kuchnię, takie miejsca gdzie jest duza wilgotność i często rozlewa się woda. Tego typu pomieszczenia dobrze jest malować specjalną farbą. Teoretycznie moglibyśmy pomalować kuchnię czy łazienkę w ten sam sposób, co pokoje i przy użyciu tych samych farb, oczywiście jakiś czas nam to wystarczy. Jednak musimy się liczyć z dość mocnym rozwojem grzyba.

Zwykła emulsja jest miejscem gdzie idealnie rozwijają się zarazki i bakterie w kontakcie z wilgocią. Dlatego malując pomieszczenia mokre dobrze jest skorzystać ze specjalnie do tego przystosowanych farb, które mają zwiększoną odporność na wchłanianie wody. Kiedyś aby zabezpieczyć farbę przed chłonięciem wody dodawało się do farby wapna, co prawda metoda była skuteczna przeciwko wodzie jednak powodowała słabsze trzymanie się farby.

PostHeaderIcon Podłogi w mieszkaniu

Montaż wykładziny zazwyczaj nie jest trudną rzeczą i nie wykracza ponad zdolności i umiejętności zwyczajnego faceta co innego cyklinowanie parkietów czy czyszczenie podłogi gdy zabrudzimy sobie parkiet. Przed przystąpieniem do tej pracy jednak warto jest się przygotować, zwłaszcza, jeżeli robimy to po raz pierwszy lub dawne tego nie robiliśmy. Pierwsza sprawa to podłoże, powinno być równe, czyste i suche. Idealnie gdyby na podłożu nie było żadnych pęknięć. Wyżej wymienione rzeczy zagwarantują nam prawidłowe ułożenie wykładziny jak i również to, że będzie ona miała odpowiednią akustykę oraz będzie się cechowała właściwą izolacją. Zanim rozpoczniemy montaż wykładziny na stałe koniecznie powinniśmy rozłożyć ją na 24 godziny w pomieszczeniu gdzie będzie leżała. To pomoże w jej adaptacji. Kolejna sprawa to rozłożenie i sprawdzenie wykładziny na sucho bez kleju, wiem że brzmi to dość groteskowo jednak zapewniam was że wiele osób posmaruje wykładzinę klejem bez wcześniejszego jej zmierzenia. No a chyba wszyscy doskonale sobie zdajemy sprawę w jaki sposób się to skończy. Dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Jedną z ostatnich czynności, jakie wykonujemy w domu na zakończenie budowy jest układanie podłóg. Zanim jednak do tego dojdzie wcześniej pamiętajmy o tym aby zrobić dobrze wylewkę. Jak jest to ważne mogę powiedzieć na swoim przykładzie, gdy miałem źle zrobioną wylewkę i musiałem ściągać panele.

Jeszcze raz robić wylewkę i układać panele. Oczywiście nie jest to jakiś straszny problem w momencie, kiedy robimy to sami, jednak jeżeli mielibyśmy wołać fachowców to koszty wzrosłyby diametralnie. Jakość wylewki w dużej mierze zależy od tego, z jakich materiałówce chcemy układać podłogę. Jeżeli planujemy położyć na podłodze parkiety wylewka musi być niemalże idealnie równa. W przeciwnym wypadku grozi nam, że będzie podłoga pływała i się ruszała, nawet, jeżeli będzie to nieodczuwalne to po pewnym czasie może doprowadzić do uszczerbku w podłodze. Zresztą sprawdzanie poziomu jest pierwszą rzeczą jaką będzie robił szanujący się parkieciarz. Możecie być pewni ze dobry fachowiec w tej branży nie podejmie się robienia na krzywej podłodze.

PostHeaderIcon Małe mieszkanie – wielkie możliwości

Będąc właścicielem mieszkania o niewielkim metrażu musimy wykorzystać jego powierzchnię niemalże do ostatniego metra. Ważne jest takie zaprojektowanie przestrzeni żeby żaden jego metr kwadratowy się nie marnował. Również istotne jest to, aby w takim mieszkaniu ustawionych było jak najmniej mebli. Oczywiście brzmi to dość karkołomnie, jednak jest taka możliwość i nie powinno być z tym żadnych trudności, zwłaszcza, że praktycznie każde mieszkanie ma różne wnęki i zakamarki gdzie idealnie wpasujemy wszelkiego rodzaju szafki, półki i inne przydatne miejsca, w których będziemy mogli składować rzeczy. Małe mieszkania są specyficzne i bardzo często jesteśmy zmuszeni do tego, aby jedne mebel pełnił kilka funkcji. Planując aranżację małego mieszkania warto pamiętać o tym, że im mniej jest widocznych ostrych krawędzi tym lepiej wygląda przestrzeń. Jest to oczywiście tylko zabieg dekoratorski, ale sprawdzony i skuteczny. Powinniśmy również pamiętać, aby dobierać odpowiednio kolory, które nie będą optycznie pomniejszały nam naszego mieszkania.
Małe mieszkanie – holl
Planując układ w małym mieszkaniu musimy wszystko rozrysować, żeby było jak najbardziej funkcjonalne, Nie powinniśmy tracić miejsca i wstawiać mebli, które będą zbyt duże. Projektowanie zaczynamy od holu, jest to strefa wejściowa i jest ona wizytówką naszego mieszkania. Często nawet w przypadku kiedy nie wpuszczamy kogoś do domu jak np. listonosza to i tak widzi on nasz przedpokój. Dlatego musimy tak zaprojektować przedpokój, aby był on ładny i funkcjonalny. Dodatkowo powinniśmy się postarać o to żeby nie było widać w nim naszych ubrań. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie ukryć wszystkie płaszcze czy kurtki. Jeżeli jest jednak tylko taka możliwość wstawiajmy szafy wnękowe. Zazwyczaj w nowo wybudowanych mieszkaniach projektanci przewidzieli miejsca na szafy zostawiając specjalne wcięcia. Co ważne w przedpokoju zazwyczaj nie ma okien, dlatego powinniśmy tak dobierać kolory na ścianach aby był on jasny i przytulny. To wystarczy żeby nasze przedpokój uznać za wyjątkowo atrakcyjny.


Nieruchomości:
    współczynnik izolacyjności akustycznej rw Wcześniej czy później w życiu niemalże każdego człowieka jak w tej reklamie pewnego banku nadchodzi taki moment, że musimy się wyprowadzić z naszego rodzimego mieszkania od rodziców i zamieszkać samemu. Najprościej jest znaleźć mieszkania wpisując w wyszukiwarce mieszkania Szczecin lub inna kombinacja słowa mieszkanie z interesującym nas miastem. Internet jest bardzo dobrym miejscem na poszukiwanie mieszkań zarówno do zakupu jak i wynajmu mieszkania. Kiedy przeszukujemy Internet to wiele portali ogłasza się i oferuje ogłoszenia sprzedaży opatrzone tytułem mieszkania Szczecin, to właśnie w takich miejscach na popularnych portalach znajdziemy tysiące ogłoszeń, które mogą nas zainteresować. Warto także zwrócić uwagę na parametry cieplne mieszkania, a przedewszystkim drzwi pcv wrocław, bo przez nie ucieka najwięcej ciepła. Warto zainwestować w okna dwukomorowe, może są droższe, ale za to zaoszczędzimy na oszczędzaniu. Przewagą takich portali internetowych jest to że mogą one prezentować mieszkania zarówno w formie zdjęć jak i filmików. To zdecydowanie ułatwia potencjalnym kupującym zapoznania się w miarę dokładnie z prezentowaną ofertą. Dzięki temu nie musimy obdzwaniać wielu ogłoszeń, ponieważ wiele z nich jesteśmy w stanie wykluczyć na podstawie zdjęć. Wydaję się również ciekawym rozwiązaniem, szczególnie, że dom będzie nas kosztował mniej niż mieszkanie, ale problemem zazwyczaj są ceny działek - jeśli jednak mamy działkę wg mnie nie ma na co czekać tylko się budować. Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania to musimy kupować je wspomagając się kredytem. Generalnie mało, kogo stać na to żeby kupił mieszkanie w dużym mieście za gotówkę. Jeżeli ktoś nie jest zorientowany to niech wpisze sobie w Internecie mieszkania Szczecin i zobaczy jak drogie są mieszkania w Szczecinie, a wcale nie jest to najdroższe miasto w Polsce, dlatego jak widać na tym przykładzie mało, kogo będzie stać na zakup nieruchomości bez pomocy kredytu. Kiedy już mamy rozeznania w naszej zdolności kredytowej możemy się wziąć za poszukiwanie mieszkania, oczywiście najłatwiej jest w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkach internetowych frazę mieszkania Szczecin znajdziemy bardzo wiele ciekawych propozycji mieszkań na sprzedaż jak i zamianę. Zdecydowanie polecam taki sposób poszukiwania mieszkań. Podobnie jest w przypadku poszukiwania mieszkania na wynajmie, tylko wpisać musimy wówczas mieszkania Szczecin wynajem, i podobnie jak w przypadku sprzedaży tak i wynajmu znajdziemy wiele ciekawych ofert.