PostHeaderIcon Kupno mieszkania

apartment-balcony-skyscraper-2-1365468-mNie jest trudno obecnie kupić mieszkanie zwłaszcza, że obecnie banki całej tej sytuacji nam nie ułatwiają, a ciągle piętrzą się problemy związane z wzięciem kredytu, oraz formalnościami jakie musimy dopełnić. Skończyły się już czasy czekania na przydział mieszkaniowy, zaczęła się natomiast era oczekiwania na kredyt hipoteczny. Chętnych na pożyczkę jest wielu, niewielu zaś jest szczęśliwców, którzy taki długoterminowych kredyt uzyskają. Nieruchomości w Polsce, podobnie zresztą jak budownictwo i zakłady architektoniczne, nie mają łatwego zadania.

 

Muszą klientom sprzedać obiekty mieszkalne, na które niewielu stać bez odpowiedniej pożyczki. Dlatego wiele biur i pośredników nieruchomości oferuje dziś tańsze mieszkania, których po prostu trzeba się pozbyć. Nie zmienia to sytuacji potencjalnego klienta, który i tak nie ma gotówki na nowe mieszkanie. Zyskać mogą tylko klienci mający oszczędności na koncie. W obecnych czasach mogą za całkiem atrakcyjną cenę nabyć mieszkania w świetnych lokalizacjach największych miast na mapie Polski. Reszta musi czekać na nowe rządowe projekty dopłat, na czasy łatwiejszych kredytów hipotecznych i korzystniejszej sytuacji na rynku pracy.

PostHeaderIcon Budowanie w cenie

Budownictwo w Polsce niestety z pewnością swego złotego okresu nie przeżywa. Jednak nie jest najgorzej w porównaniu z ostatnim rokiem i krachem na rynku budowlanym oraz nieruchomości w Polsce. Skończyły się bowiem czasy, gdy banki chętnie udzielały kredytobiorcom pożyczki hipoteczne. Dziś trzeba się nieźle napocić, by pożyczkę uzyskać, banki bronią się przez niewypłacalnymi klientami jak tylko mogą. Mieszkania są drogie, ceny materiałów budowlanych idą w górę, mało kogo w obecnych czasach stać na nowe lokum.

 

Architekci nie mają zbyt wiele do roboty w kwestii nowych nieruchomości mieszkalnych, zajmują się przygotowywaniem do budowlanych przetargów na nadchodzące mistrzostwa Euro 2012. Potencjalni klienci swój własny domek oczywiście chcieliby mieć, ale z pieniędzmi i kredytami nadal krucho. Analitycy branżowi mówią, że w najlepszej sytuacji znajdują się obecnie posiadacze oszczędności, które można dziś wykorzystać np. na kupno nowego mieszkania. Te ostatnie są ostatnio nieco tańsze, można więc z pożytkiem dla naszej kieszeni zainwestować. Rokowania w kwestii nieruchomości w Polsce nie są zbyt optymistyczne, obniżki cenowe wkrótce mają się skończyć.


Nieruchomości:
    Wcześniej czy później w życiu niemalże każdego człowieka jak w tej reklamie pewnego banku nadchodzi taki moment, że musimy się wyprowadzić z naszego rodzimego mieszkania od rodziców i zamieszkać samemu. Najprościej jest znaleźć mieszkania wpisując w wyszukiwarce mieszkania Szczecin lub inna kombinacja słowa mieszkanie z interesującym nas miastem. Internet jest bardzo dobrym miejscem na poszukiwanie mieszkań zarówno do zakupu jak i wynajmu mieszkania. Kiedy przeszukujemy Internet to wiele portali ogłasza się i oferuje ogłoszenia sprzedaży opatrzone tytułem mieszkania Szczecin, to właśnie w takich miejscach na popularnych portalach znajdziemy tysiące ogłoszeń, które mogą nas zainteresować. Warto także zwrócić uwagę na parametry cieplne mieszkania, a przedewszystkim drzwi pcv wrocław, bo przez nie ucieka najwięcej ciepła. Warto zainwestować w okna dwukomorowe, może są droższe, ale za to zaoszczędzimy na oszczędzaniu. Przewagą takich portali internetowych jest to że mogą one prezentować mieszkania zarówno w formie zdjęć jak i filmików. To zdecydowanie ułatwia potencjalnym kupującym zapoznania się w miarę dokładnie z prezentowaną ofertą. Dzięki temu nie musimy obdzwaniać wielu ogłoszeń, ponieważ wiele z nich jesteśmy w stanie wykluczyć na podstawie zdjęć. Wydaję się również ciekawym rozwiązaniem, szczególnie, że dom będzie nas kosztował mniej niż mieszkanie, ale problemem zazwyczaj są ceny działek - jeśli jednak mamy działkę wg mnie nie ma na co czekać tylko się budować. Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania to musimy kupować je wspomagając się kredytem. Generalnie mało, kogo stać na to żeby kupił mieszkanie w dużym mieście za gotówkę. Jeżeli ktoś nie jest zorientowany to niech wpisze sobie w Internecie mieszkania Szczecin i zobaczy jak drogie są mieszkania w Szczecinie, a wcale nie jest to najdroższe miasto w Polsce, dlatego jak widać na tym przykładzie mało, kogo będzie stać na zakup nieruchomości bez pomocy kredytu. Kiedy już mamy rozeznania w naszej zdolności kredytowej możemy się wziąć za poszukiwanie mieszkania, oczywiście najłatwiej jest w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkach internetowych frazę mieszkania Szczecin znajdziemy bardzo wiele ciekawych propozycji mieszkań na sprzedaż jak i zamianę. Zdecydowanie polecam taki sposób poszukiwania mieszkań. Podobnie jest w przypadku poszukiwania mieszkania na wynajmie, tylko wpisać musimy wówczas mieszkania Szczecin wynajem, i podobnie jak w przypadku sprzedaży tak i wynajmu znajdziemy wiele ciekawych ofert.