PostHeaderIcon Wyjście z kryzysu

Obecnie kryzys ekonomiczny przyczynia się do załamania tempa sprzedaży nieruchomości mieszkalnych na terenie całego kraju, a do tego stale rosnące problemy w otrzymaniu kredytu mieszkaniowego w bankach tej sytuacji nie ułatwiają nam życia i możliwości . Kryzys dotyka agencje nieruchomości, ale także branże budowlane, architektoniczne. Nie ma bowiem komu projektować nowe domy, nie ma komu je budować. Banki skutecznie zniechęcają klientów do podjęcia kredytu hipotecznego, biura nieruchomości nie mają co robić z nadwyżkami, których nikt nie kupuje.

 

Dlatego można zauważyć, że od pewnego czasu mieszkania tanieją, można załapać się na różnego rodzaju promocje, ale i tak niewielu stać na wydatek kilkuset tysięcy złotych. Niewielu udaje się także uzyskać długoterminowy kredyt hipoteczny, najlepiej w takiej sytuacji z pewnością wyjdą ludzie mający odłożone na koncie pieniądze na nowe lokum. Tacy szczęśliwcy będą mieli okazję kupić mieszkanie, być może taniej niż kiedykolwiek wcześniej, być może też taniej, niż kiedykolwiek później. Niestety, kryzys, który, jak zapewniało wielu polityków, miał ominąć Polskę, bije po kieszeni polskich podatników każdego dnia.

PostHeaderIcon Mieszkania i domy

ldz-1315906-mZnaczny spadek sprzedaż nowych mieszkań na rynku nieruchomości jest coraz bardziej widoczny na rynku, jaki możemy zaobserwować w ostatnich kwartałach, spowodowany jest niczym innym, jak kryzysem panującym na całym świecie. Wszystko zaczęło się od amerykańskich banków, do banków też ekonomiczna zapaść się sprowadza w wielu krajach, w tym także w Polsce. Nie jest dzisiaj łatwo o kredyt hipoteczny, ludzie nie mają więc pieniędzy na nowe mieszkania. Nieruchomości w Polsce nie mają lekko, nie mają też lekko budowlańcy i architekci, którzy każdego dnia odczuwają zgubne skutki zapaści ekonomicznej.

 

Deweloperzy nie mają co zrobić z pustymi mieszkaniami na nowych osiedlach, proponują więc klientom upusty, zniżki, promocje. Jest to o tyle dobre, że w takiej sytuacji świetnie mogą odnaleźć się osoby mające jakieś oszczędności na koncie. O pożyczkach gotówkowych wielu ludzi może sobie jedynie pomarzyć, bez odpowiednich oszczędności ciężko dziś będzie młodemu małżeństwu zakupić upragnione dwa pokoje z kuchnią. Rokowania w sprawie kredytów niestety nie napawają optymizmem ani dziś ani na najbliższe lata obserwując to co się dzieje obecnie na rynku nieruchomości.

PostHeaderIcon Inwestycje budowlane

Kryzys ekonomiczny jaki miał miejsce na świecie i nie ominął polski jak nam to zapowiadali optymistycznie rządzący naszym cudownym krajem gdzie wiecznie idą w górę podatki, jak się jeszcze do niedawna mówiło, miał dotyczyć tylko i wyłącznie Stany Zjednoczone, później, jak się okazało, cała Unia Europejska zaczęła zastanawiać się, co zrobić, by zminimalizować skutki zapaści ekonomicznej. Polska niestety także codziennie odczuwa skutki regresu gospodarczego, Polacy tracą stanowiska pracy, nie mogą znaleźć zatrudnienia w zawodzie, wielkie firmy upadają.

 

Banki reklamują kredyty mieszkaniowe, ale każdy kto starał się o hipoteczną pożyczkę wie, że nie jest to łatwa sprawa. Banki wystrzegają się jak ognia niewypłacalnych kredytobiorców, klienci nie wiedzą, gdzie się szukać pieniędzy na wymarzone i długo wyczekiwane mieszkanie. Nieruchomości, budownictwo, branże architektoniczne czekają na klientów, ale tych jest jak na lekarstwo. Pieniędzy nie ma, ceny domów i mieszkań idą od pewnego już czasu w dół, co jednak pozytywne jest tylko dla posiadaczy oszczędności, którzy mogą sobie w każdej chwili pieniądze pobrać i kupić po promocyjnej cenie lokum w centrum miasta.

PostHeaderIcon Problemy mieszkaniowe

modern-building-1173740-mWielu ludzi chce mieć chociażby ciasne, ale własne mieszkanko nie koniecznie musi być to duży dom lub własny dom wielu zadowala się małym mieszkaniem w mieście, niewielu zaś na nie w dzisiejszych realiach ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego stać. Przyczyną są oczywiście banki, które nie udzielają zbyt wielu kredytów na zakup nieruchomości lub mieszkań. Państwo co prawda, jak zapewniają polityce różnego szczebla, robi co może, dopłaca do kredytów, ale obywatele wciąż pieniędzy na nowe mieszkania nie mają i w najbliższym czasie mieć nie będą.

 

Nieruchomości w Polsce, branża architektoniczna i budowlana radzą sobie nieźle, ale nie w sektorze mieszkalnym. Powstają nowe hale, hurtownie, zakłady przemysłowe, biura, przedsiębiorcy inwestują w nieruchomości, jednakże przeciętnego obywatela nie stać na wybudowanie domu, na kupno mieszkania w kamienicy. Nieruchomości mieszkalne i wszelkie branże z nimi związane mają dziś ciężki orzech do zgryzienia, dlatego proponują różnego rodzaju obniżki cenowe, promocje. Mieszkania w ostatnich miesiącach staniały, ale jest to dobra wiadomość tylko dla posiadaczy oszczędności, które można w każdej chwili wybrać i przeznaczyć na mieszkanie.

PostHeaderIcon Budownictwo i kryzys

Branża budowlana w Polsce, podobnie jak nieruchomości, architektura, ma w realiach kryzysu ekonomicznego znaczne problemy zwłaszcza, że banki wcale nam nie ułatwiają całej sytuacji. Problemy dotyczą szczególnie sektora mieszkaniowego, budownictwo i nieruchomości komercyjne, biznesowe nie mogą narzekać na finansowe trudności. Banki nie przydzielają dziś kredytów pierwszym lepszym klientom, długoterminową pożyczkę hipoteczną dostają dziś nieliczni szczęśliwcy.

 

Dlatego domy stoją puste, puste pozostają też mieszkania w centrach miejskich, klientów jest jak na lekarstwo, pieniędzy nie ma, rokowania nie zawsze są optymistyczne. Najwięcej zyskać mogą na tym klienci, którzy nie muszą udawać się do banku po pożyczkę, klienci, którzy ze swoich oszczędności mogą kupić mieszkanie od ręki. Agencje nieruchomości muszą w jak najkrótszym czasie pozbyć się pustych domów, dlatego dwoją się i troją, by zachęcić do kupna nieruchomości po promocyjnych cenach. Można na tym skorzystać, ale trzeba mieć oczywiście odpowiednią ku temu gotówkę, którą bank przydziela dziś szczególnie niechętnie, zwłaszcza, że większość z nas nie ma stałego zatrudnienia w solidnej firmie.


Nieruchomości:
    Wcześniej czy później w życiu niemalże każdego człowieka jak w tej reklamie pewnego banku nadchodzi taki moment, że musimy się wyprowadzić z naszego rodzimego mieszkania od rodziców i zamieszkać samemu. Najprościej jest znaleźć mieszkania wpisując w wyszukiwarce mieszkania Szczecin lub inna kombinacja słowa mieszkanie z interesującym nas miastem. Internet jest bardzo dobrym miejscem na poszukiwanie mieszkań zarówno do zakupu jak i wynajmu mieszkania. Kiedy przeszukujemy Internet to wiele portali ogłasza się i oferuje ogłoszenia sprzedaży opatrzone tytułem mieszkania Szczecin, to właśnie w takich miejscach na popularnych portalach znajdziemy tysiące ogłoszeń, które mogą nas zainteresować. Warto także zwrócić uwagę na parametry cieplne mieszkania, a przedewszystkim drzwi pcv wrocław, bo przez nie ucieka najwięcej ciepła. Warto zainwestować w okna dwukomorowe, może są droższe, ale za to zaoszczędzimy na oszczędzaniu. Przewagą takich portali internetowych jest to że mogą one prezentować mieszkania zarówno w formie zdjęć jak i filmików. To zdecydowanie ułatwia potencjalnym kupującym zapoznania się w miarę dokładnie z prezentowaną ofertą. Dzięki temu nie musimy obdzwaniać wielu ogłoszeń, ponieważ wiele z nich jesteśmy w stanie wykluczyć na podstawie zdjęć. Wydaję się również ciekawym rozwiązaniem, szczególnie, że dom będzie nas kosztował mniej niż mieszkanie, ale problemem zazwyczaj są ceny działek - jeśli jednak mamy działkę wg mnie nie ma na co czekać tylko się budować. Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania to musimy kupować je wspomagając się kredytem. Generalnie mało, kogo stać na to żeby kupił mieszkanie w dużym mieście za gotówkę. Jeżeli ktoś nie jest zorientowany to niech wpisze sobie w Internecie mieszkania Szczecin i zobaczy jak drogie są mieszkania w Szczecinie, a wcale nie jest to najdroższe miasto w Polsce, dlatego jak widać na tym przykładzie mało, kogo będzie stać na zakup nieruchomości bez pomocy kredytu. Kiedy już mamy rozeznania w naszej zdolności kredytowej możemy się wziąć za poszukiwanie mieszkania, oczywiście najłatwiej jest w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkach internetowych frazę mieszkania Szczecin znajdziemy bardzo wiele ciekawych propozycji mieszkań na sprzedaż jak i zamianę. Zdecydowanie polecam taki sposób poszukiwania mieszkań. Podobnie jest w przypadku poszukiwania mieszkania na wynajmie, tylko wpisać musimy wówczas mieszkania Szczecin wynajem, i podobnie jak w przypadku sprzedaży tak i wynajmu znajdziemy wiele ciekawych ofert.