PostHeaderIcon Pieniądze i kryzys

money-rule-the-world-5-1089159-mKryzys gospodarczy, jak wielu optymistom się wydawało, ominie nasz kraj. Niestety, jak się codziennie o tym przekonujemy, nie jesteśmy żadnym w kwestii regresu ekonomicznego wyjątku, jak widać to po cenach stale rosnących w naszym cudowny mkraju, choćby żywności. Rząd chwali się swoimi osiągnięciami, mówi, że inne kraje nam zazdroszczą kondycji budżetowej, że świetnie sobie radzimy z kryzysem. Pojawiły się nawet opinie jakoby nasi zachodni sąsiedzi chcieli brać z nas przykład i bliżej przyjrzeć się naszej efektywnej polityce gospodarczej.

 

Niemcy biorą Polskę za przykład? Trudno takie słowa wciąć na serio, raczej jest to wynik kolejnej polityki, tym razem propagandowej polityki ze strony naszych rządzących i strategii polityki zagranicznej nowej ekipy rządzącej z Niemiec. Kryzys niestety naszego pięknego państwa nie omija, mogą się o tym codziennie przekonać pracownicy, którzy tracą etat, mogą się także przekonać klienci banków, które niechętnie udzielają kredytów na budowę domów i kupno mieszkań. Nieruchomości, budownictwo, projektowanie domów, biura architektoniczne, wszystkie te gospodarcze działy nie zawsze dobrze sobie radzą z ogólnoświatowym regresem ekonomicznym.

PostHeaderIcon Polskie nieruchomości

Rynek nieruchomości w Polsce ostatnimi czasy przeżywa być może chwilowe załamanie, ale rokowania specjalistów są optymistyczne na najbliższe miesiące. Chwilowe załamanie, bo o zapaści z pewnością mowy być nie może, spowodowane jest wieloma czynnikami związanymi z ogólnoświatowym kryzysem gospodarczym jaki cudem ominął Polskę co z całą pewnością wzmocniło pozycje polski w europejskiej gospodarce i poprawiło wizerunek polski jako partnera w biznesie.

 

Regres ekonomiczny ma dla klientów zarówno złe jak i lepsze strony, z jednej bowiem strony zaobserwować można, że nieruchomości, mieszkania, nowe domy zaczynają sezonowo tanieć, natomiast problemem z pewnością jest ryzyko związane z deweloperami, którzy nie zawsze zapewniają nabywcom obiecany lokal, dom, mieszkanie. Deweloperzy upadają, wpłacone na ich konta, ciężko zarobione pieniądze przyszłych właścicieli przybytków, przepadają. Odzyskanie tych pieniędzy w wielu przypadkach graniczy z cudem, straty są zatem znaczne. Ostatnio biura architektoniczne, deweloperskie, budowlane oferują liczne promocje, chcą bowiem sprzedać nadwyżki budowlane, które nie zostały sprzedane ze względu na wcześniejsze wysokie ich ceny.

PostHeaderIcon Plany budowlane

construction-767620-mOminąć ogólnie panującego na całym świecie kryzysu gospodarczego nie sposób, tak samo i Polsce nie udało się go uniknąć, mimo zapewnień rządu, że podwyżek nie będzie one i tak ciągle są i ciągle rosną, a niezadowolenie coraz bardziej narasta ze strony ludności. Mówi się w mediach, że Polska z zapaścią ekonomiczną radzi sobie najlepiej ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Na ile to jest prawda a na ile wynik populistycznej polityki rządzących przeciętny obywatel naszego kraju nie dowie się nigdy.

 

Jednakże przeciętny obywatel Polski wie, że w banku o kredyt długoterminowy jest bardzo trudno, ciężko zebrać pieniądze na nowe mieszkanie czy wybudowanie domu. Wiadomo też, że mieszkania do najtańszych nie należą, nieruchomości, branża architektoniczna, budowlana przeżywają zdecydowanie chude lata. Receptą na sukces w branży nieruchomości mogą okazać się inwestycje związane z Euro 2012, z pewnością dojdzie wówczas do ożywienia budowlanego. Jednakże dla większości mieszkańców naszego kraju nie oznacza to żadnych wymiernych korzyści. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że spełnią się rokowania znawców mówiących, że w nadchodzących miesiącach bardzo możliwy jest spadek cen nowych mieszkań i domów.

PostHeaderIcon Pieniądze na nieruchomości

Skąd wziąć pieniądze na nieruchomości, skąd wziąć gotówkę na plany budowlane, architektoniczne? Te pytania zadaje sobie każdy obywatel mający w zamyśle postawienie nowego domu. Jeszcze niedawno odpowiedź wydawała się jasna: Wziąć kredyt mieszkaniowy, hipoteczny i spłacać go miesiąc po miesiącu. Dziś jednak sytuacja wygląda zgoła inaczej, banki niechętnie przyznają wielkie długoterminowe pożyczki, boją się, że kredytobiorca będzie niewypłacalny, boją się plajty, jak wiele z amerykańskich banków. Kryzys ekonomiczny niestety zawitał także do naszego kraju.

 

Ludzie są zwalniani z pracy, z podjęciem etatu są znaczne problemy, nieruchomości nie cieszą się już tak wielkim powodzeniem. Branże architektoniczne, budowlane czekają na klienta a ten z kolei czeka na obiecywany przez ekipy rządzące cud gospodarczy. Jednakże cuda zdarzają się sporadycznie, rzeczywistość zaś jest brutalna i pokazuje nam, że na nowe mieszkanie mało kto może sobie dziś pozwolić. Co prawda ostatnie doniesienia prasowe mówią o spadkowej tendencji ceny mieszkań, która to tendencja spowodowana jest nadwyżką mieszkaniową deweloperów, ale specjaliści mówią też, że taki stan cenowy nie utrzyma się zbyt długo.

PostHeaderIcon Nieruchomości w Polsce

blocks-of-flats-962068-mW naszym pięknym kraju zawitała od niedawna szczególnie groźna grypa, właściwie to już dwie jej odmiany pojawiły się w ostatnich latach, zawitał też kryzys gospodarczy, przed którym racjonalnie myślący analitycy przestrzegali już od dawna, że może nadejść, jednak jak to w naszym kraju na myśleniu się skończyło, a rząd nic z tym nie zrobił, woli wychodzić z założenia, że lepiej leczyć jak zapobiegać. Optymiści a przede wszystkim populiści mówili, że kryzysem powinni się przejmować tylko Amerykanie, hipokryci zaś twierdzili, ba po dziś dzień twierdzą, że kryzysem dotknięte zostaną kraje europejskie, ale wśród nich Polska się nigdy nie znajdzie.

 

Dziś już wiemy, że ludzie tracą swe posady, trudno jest znaleźć nową pracę, ceny mieszkań poszły w górę a banki kredytów nie udzielają tak łatwo jak można wywnioskować z kampanii reklamowych. Jest to błędne koło, mieszkania są drogie, o kredyt hipoteczny ciężko, nie ma pieniędzy na nowe mieszkanie, nieruchomości nie mogą sprzedać swych obiektów. Budownictwo i branża architektoniczna również muszą radzić sobie ze skutkami zapaści ekonomicznej. Wyjściem z tego zastoju mogą być niższe ceny, zresztą już dzisiaj można zauważyć, że ceny mieszkań nieznacznie spadły.


Nieruchomości:
    oczyszczalnie biologiczne Wcześniej czy później w życiu niemalże każdego człowieka jak w tej reklamie pewnego banku nadchodzi taki moment, że musimy się wyprowadzić z naszego rodzimego mieszkania od rodziców i zamieszkać samemu. Najprościej jest znaleźć mieszkania wpisując w wyszukiwarce mieszkania Szczecin lub inna kombinacja słowa mieszkanie z interesującym nas miastem. Internet jest bardzo dobrym miejscem na poszukiwanie mieszkań zarówno do zakupu jak i wynajmu mieszkania. Kiedy przeszukujemy Internet to wiele portali ogłasza się i oferuje ogłoszenia sprzedaży opatrzone tytułem mieszkania Szczecin, to właśnie w takich miejscach na popularnych portalach znajdziemy tysiące ogłoszeń, które mogą nas zainteresować. Warto także zwrócić uwagę na parametry cieplne mieszkania, a przedewszystkim drzwi pcv wrocław, bo przez nie ucieka najwięcej ciepła. Warto zainwestować w okna dwukomorowe, może są droższe, ale za to zaoszczędzimy na oszczędzaniu. Przewagą takich portali internetowych jest to że mogą one prezentować mieszkania zarówno w formie zdjęć jak i filmików. To zdecydowanie ułatwia potencjalnym kupującym zapoznania się w miarę dokładnie z prezentowaną ofertą. Dzięki temu nie musimy obdzwaniać wielu ogłoszeń, ponieważ wiele z nich jesteśmy w stanie wykluczyć na podstawie zdjęć. Wydaję się również ciekawym rozwiązaniem, szczególnie, że dom będzie nas kosztował mniej niż mieszkanie, ale problemem zazwyczaj są ceny działek - jeśli jednak mamy działkę wg mnie nie ma na co czekać tylko się budować. Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania to musimy kupować je wspomagając się kredytem. Generalnie mało, kogo stać na to żeby kupił mieszkanie w dużym mieście za gotówkę. Jeżeli ktoś nie jest zorientowany to niech wpisze sobie w Internecie mieszkania Szczecin i zobaczy jak drogie są mieszkania w Szczecinie, a wcale nie jest to najdroższe miasto w Polsce, dlatego jak widać na tym przykładzie mało, kogo będzie stać na zakup nieruchomości bez pomocy kredytu. Kiedy już mamy rozeznania w naszej zdolności kredytowej możemy się wziąć za poszukiwanie mieszkania, oczywiście najłatwiej jest w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkach internetowych frazę mieszkania Szczecin znajdziemy bardzo wiele ciekawych propozycji mieszkań na sprzedaż jak i zamianę. Zdecydowanie polecam taki sposób poszukiwania mieszkań. Podobnie jest w przypadku poszukiwania mieszkania na wynajmie, tylko wpisać musimy wówczas mieszkania Szczecin wynajem, i podobnie jak w przypadku sprzedaży tak i wynajmu znajdziemy wiele ciekawych ofert.