PostHeaderIcon Nieruchomości a gospodarka

apartment-house-427146-mPolitycy chwalą się osiągnięciami na polu ekonomicznym, gospodarczym, mówią, że Polska jest liderem, który najlepiej radzi sobie ze skutkami globalnego kryzysu gospodarczego jaki w ostatnich miesiącach nawiedził Europę, a także nie ominął Polski. Niestety, jak pokazuje rzeczywistość, kryzys dotyka na co dzień wielu polskich podatników, którzy tracą prace, mają trudności ze znalezieniem posady, mają problemy z uzyskaniem kredytu bankowego. Banki robią co w ich mocy, by zabezpieczyć się przed niewypłacalnymi wierzycielami, rząd mówi zaś, że robi co w jego mocy, aby dotacje na sektor mieszkalny były wystarczające.

 

W praktyce jednak wygląda to tak, że Polacy mają problem z uzyskaniem pożyczki hipotecznej, biura nieruchomości narzekają na brak klientów, budownictwo i architektura mieszkalna borykają się z trudnościami finansowymi, podatnik jak nie miał pieniędzy tak nie ma i nie pomogą przeciętnemu Polakowi nawet znaczne obniżki cenowe mieszkań i domów. Najlepiej na tym wyjść mogą posiadacze oszczędności, którzy mogą sobie nabyć lokum za znacznie niższą, niż kiedyś cenę zwłaszcza, że w przyszłości mieszkania najprawdopodobniej podrożeją, co widać po stale rosnących cenach materiałów budowlanych.

PostHeaderIcon Nieruchomości a kredyty

Kredyt bankowy niejednemu dziś śni się po nocach, śni się pożyczka, która nie tyle będzie atrakcyjna do spłacenia, co po prostu będzie dostępna. Wybrzydzać dziś niestety nie można, banki oferują kredyty hipoteczne nielicznym szczęściarzom. Sektor budownictwa mieszkalnego, nieruchomości i architektury mieszkalnej ma obecnie nie lada problem. Nie opłaca się bowiem budować nowych obiektów, ponieważ ze sprzedażą już tych istniejących pośrednicy mają problemy. Dlatego często klient może się załapać na całkiem atrakcyjną ofertę mieszkaniową.

 

Trzeba jednak posiadać stosowną gotówkę; jeśli na banki nie ma co liczyć, pozostają oszczędności. Klient dysponujący odpowiednią kwotą od ręki może kupić mieszkanie w kamienicy, bloku, może zlecić budowę domku na przedmieściach, kupić część bliźniaka czy domu szeregowego. Całkiem inaczej wygląda sprawa budownictwa i nieruchomości komercyjnych, które nie mają najmniejszych powodów do narzekań, w ostatnim czasie można nawet odnotować wzrost sprzedaży lokali komercyjnych, biur i magazynów przemysłowych jakie są dostępne na rynku nieruchomości oraz ciągle powstają nowe nieruchomości. Z tego względu coraz trudniej dostać kredyt na własne mieszkanie.

PostHeaderIcon Budowanie i kredyty

house-1384332-mBudownictwo w Polsce ma się całkiem nieźle, jeśli weźmiemy pod uwagę komercyjny aspekt nieruchomości jaki miał miejsce w ostatnich miesiącach. Wiele firm i inwestorów zleca prace budowlane na terenie miast i, coraz częściej, na jego obrzeżach zwłaszcza, że jest tam czystsze powietrze i ciszej. Ale zgoła odmienna sytuacja dotyczy budynków mieszkalnych, z którymi sprzedażą, jak pokazują statystyki, są ostatnimi czasy znaczne problemy. Ludzie nie kupują już tylu mieszkań i domów, co jeszcze kilkanaście miesięcy temu.

 

Kryzys ekonomiczny skutecznie zahamował rozwój rynku nieruchomości i architektury. Biura nieruchomości dwoją się i troją, by sprzedać od miesięcy świecące pustkami mieszkania w blokach, robią wszystko, by przekonać klienta do zakupu domu jednorodzinnego, segmentu w szeregowej zabudowie, części bliźniaka w dogodnym punkcie miasta. Potencjalni klienci o domach marzą, ale banki nie sprzyjają marzeniom, nie udzielają kredytów hipotecznych na tak atrakcyjnych warunkach jak to wynika z reklam. Nie ma kredytów, nie ma pieniędzy, mieszkania i domy tanieją. Wydaje się, że najlepiej jest dziś mieć własną gotówkę, można wówczas za całkiem rozsądną cenę nabyć własne lokum.

PostHeaderIcon Inwestycje na Euro

Zbliża się Euro 2012, zbliżają się tym samym wielkimi krokami wielkie inwestycje budowlane jakie musza nastąpić w naszym kraju, abyśmy się nie ośmieszyli na arenie między narodowej. Z pewnością Polska ma szansę na wyjście z regresu w branży budowlanej, nieruchomości i architektury. Architekci będą mieli wzięcie, bo potrzebne są plany budów stadionów, hoteli i pensjonatów, będą powstawały nowe mieszkania, domy.

 

Budowlańcy będą mieli ręce pełne roboty, narzekać nie powinni też deweloperzy, zwiększyć się ma przecież sprzedaż obiektów takich jak pokoje biurowe, hostele. Inwestycje na nadchodzące mistrzostwa z pewnością nie są remedium na ogólnie na całym świecie panujący regres ekonomiczny, nie załatwią też wszystkich naszych problemów. Jednakże można spodziewać się, że nieruchomości, przynajmniej na czas inwestycji przeżyją rozkwit, nie wiadomo co będzie później, ale na pewno nikt nam nie zabierze stadionów i innych obiektów sportowych, nikt nam nie odbierze dróg, obwodnic i autostrad. Poprawi się zapewne infrastruktura hotelowa, dojazd do miast będzie łatwiejszy, mieszkań jeszcze więcej. Pytanie tylko kogo na mieszkania będzie stać w naszym cudownym kraju.

PostHeaderIcon Mieszkania i ceny

apartments-and-balconies-1338479-mKryzys ekonomiczny miał nasz piękny kraj pól, łąk i jezior ominąć szerokim łukiem, a rzad przedstawiał nasz kraj jako kraj mlekiem i miodem płynący co jak zawsze okazało się kłamstwem. Jednakże nie ominął, ominąć bowiem nie mógł. Banki polskie nie przyznają kredytów tak chętnie jak kilkanaście jeszcze miesięcy temu, obywatele polscy mają utrudniony dostęp do gotówki. Nie ma się zatem co dziwić, że agencje nieruchomości odnotowują duży spadek sprzedaży mieszkań, domów, lokali mieszkaniowych.

 

Taki stan rzeczy pociąga za sobą również zapaść w takich sektorach jak budowlany, architektoniczny. Jeśli nie ma pieniędzy, domy nie są budowane, mieszkania nie są kupowane. Deweloperzy mają mnóstwo wolnych mieszkań, których nie są w stanie sprzedać, jest to akurat dość szczęśliwa sytuacja dla potencjalnego klienta, który ma gdzieś na koncie odłożone pieniądze. Mieszkania, jak można zauważyć, od pewnego czasu nieznacznie tanieją, nie są to może jakieś drastyczne zmiany cenowe, jednakże tendencja się utrzymuje a prognozy są obiecujące. Mieszkania muszą tanieć, bo w przeciwnym wypadku nikt ich nie kupi, być może już niedługo ceny będą na tyle przystępne, że nieruchomości w Polsce wreszcie odżyją.


Nieruchomości:
    papiertech.pl/produkty/tektura-malarska/ Wiertła diamentowe okna akustyczne Wcześniej czy później w życiu niemalże każdego człowieka jak w tej reklamie pewnego banku nadchodzi taki moment, że musimy się wyprowadzić z naszego rodzimego mieszkania od rodziców i zamieszkać samemu. Najprościej jest znaleźć mieszkania wpisując w wyszukiwarce mieszkania Szczecin lub inna kombinacja słowa mieszkanie z interesującym nas miastem. Internet jest bardzo dobrym miejscem na poszukiwanie mieszkań zarówno do zakupu jak i wynajmu mieszkania. Kiedy przeszukujemy Internet to wiele portali ogłasza się i oferuje ogłoszenia sprzedaży opatrzone tytułem mieszkania Szczecin, to właśnie w takich miejscach na popularnych portalach znajdziemy tysiące ogłoszeń, które mogą nas zainteresować. Warto także zwrócić uwagę na parametry cieplne mieszkania, a przedewszystkim drzwi pcv wrocław, bo przez nie ucieka najwięcej ciepła. Warto zainwestować w okna dwukomorowe, może są droższe, ale za to zaoszczędzimy na oszczędzaniu. Przewagą takich portali internetowych jest to że mogą one prezentować mieszkania zarówno w formie zdjęć jak i filmików. To zdecydowanie ułatwia potencjalnym kupującym zapoznania się w miarę dokładnie z prezentowaną ofertą. Dzięki temu nie musimy obdzwaniać wielu ogłoszeń, ponieważ wiele z nich jesteśmy w stanie wykluczyć na podstawie zdjęć. Wydaję się również ciekawym rozwiązaniem, szczególnie, że dom będzie nas kosztował mniej niż mieszkanie, ale problemem zazwyczaj są ceny działek - jeśli jednak mamy działkę wg mnie nie ma na co czekać tylko się budować. Wycena nieruchomości Poznań http://www.trawaroll.pl Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania to musimy kupować je wspomagając się kredytem. Generalnie mało, kogo stać na to żeby kupił mieszkanie w dużym mieście za gotówkę. Jeżeli ktoś nie jest zorientowany to niech wpisze sobie w Internecie mieszkania Szczecin i zobaczy jak drogie są mieszkania w Szczecinie, a wcale nie jest to najdroższe miasto w Polsce, dlatego jak widać na tym przykładzie mało, kogo będzie stać na zakup nieruchomości bez pomocy kredytu. Kiedy już mamy rozeznania w naszej zdolności kredytowej możemy się wziąć za poszukiwanie mieszkania, oczywiście najłatwiej jest w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkach internetowych frazę mieszkania Szczecin znajdziemy bardzo wiele ciekawych propozycji mieszkań na sprzedaż jak i zamianę. Zdecydowanie polecam taki sposób poszukiwania mieszkań. Podobnie jest w przypadku poszukiwania mieszkania na wynajmie, tylko wpisać musimy wówczas mieszkania Szczecin wynajem, i podobnie jak w przypadku sprzedaży tak i wynajmu znajdziemy wiele ciekawych ofert.