Wiele osób twierdzi, że budownictwo w Polsce jest w fzie zastoju, to chyba jednak nie do końca jest prawdą. Wystarczy popatrzyć jak wiele buduje się w miastach nowych budynków mieszkalnych, hoteli czy biurowców. Kolejnym elementem, który jest budowany bardzo intensywnie przed EURO 2012 to drogi szybkiego ruchu jak i autostrady. Co prawda już dziś wiadomo że wiele z tych dróg nie będzie wybudowanych na czas, jednak jest to dobry początek pod normalne drogi w naszym kraju. Obecnie pozostawiają one bardzo wiele do życzenia. Myśląc o budowlance jako całym sektorze trudno nie wspomnieć o budowie wielu nowych stadionów w naszym kraju. To oczywiście zupełnie inna budowla, jednak niewątpliwie także nakręca branżę budowlaną.

Jeszcze niedawno firmy budowlane zarabiały krocie, deweloperzy zamawiali budowę mieszkań na potęgę a firmy je budujące windowały ceny do góry. Obecnie na szczęście sytuacja się już unormowała i jest w tej materii względnie spokojnie. Tak czy owak rynek budowlany się rozwija.
Położenie geograficzne naszego kraju wymusza na nas podczas budowy znalezienie miejsca na przedsionek. Popularnie zwany wiatrołapem, która to nazwa dobitnie określa, jakich czynności należy spodziewać się po Tm elemencie naszego domu. Wiatrołap jest również jednym z istotnych elementów w projektach domów, które mają być energooszczędne oraz cieple. Przedsionek budujemy jako wejście do domu, zazwyczaj poprzedza on nasz hol. Tutaj bardzo ważne jest, aby zaprojektować go w taki sposób aby oczywiście spełniał swoją podstawową funkcję, ale również aby był jak najbardziej funkcjonalny. Jest t zazwyczaj miejsce gdzie mamy szafkę na buty czy wieszaki na odzież wierzchnią. Dlatego istotne jest aby był on wystarczającej wielkości żeby dwie osoby mogły swobodnie bez wybijania sobie zębów równocześnie się ubierać. Dobrze zaprojektowany przedsionek jest ważny elementem, ponieważ pozwala nam się pozbyć z holu niepotrzebnych szafek na buty czy szafy na kurtki i płaszcze. Jest to duże ułatwienie.