Podłoga to podstawa praktycznie w każdym mieszkaniu, część z nas lubi podłogi drewniane a dla innych idealne są wykładziny czy też dywany. Kiedy już pomalujemy ściany i położymy podłogę dopiero nasze mieszkanie zaczyna jakoś wyglądać. Wybór podłogi jest rzeczą ważną i powinniśmy to dobrze przemyśleć. Ceny podłóg są bardzo zróżnicowane i zazwyczaj jesteśmy ograniczeni budżetem. Jeżeli szukamy podłogi taniej to tutaj idealnym rozwiązaniem będą panele lub wykładzina. Zazwyczaj kosztujące kilkadziesiąt złotych za metr. Oczywiście znajdziemy i po kilkanaście. Panele są szybkie w montażu i ładne. Kolejny rodzaj podłogi to takie wykonane z deski barlineckiej. Jest to montaż podobny do paneli, jednak cena jest znacznie wyższa a i jakość wykonania nieporównywalnie lepsza. Kolejny element to podłogi wykonane z tradycyjnych desek parkietowych.

Zazwyczaj do tego celu używa się klepek dębowych. Jest to podłoga bardzo trwała, ładna i będzie nam służyła długimi latami. Jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami tradycyjnego dębowego parkietu a jednak chcemy mieć parkiet polecamy wykonać go z drewna egzotycznego. Zarówno jakość drewna jak i efekt wizualny zapewne Państwa zadowolą.
Panele
Ułożenie paneli jest praktycznie ostatnim elementem wykańczania naszego domu. Jednak zanim przystąpimy do układania paneli musimy przygotować podłogę. Pierwsze, co należy zrobić to wylewka, po wyschnięciu wylewki układamy folię paroizolacyjną a na nią układamy podkłady. W zależności od tego, jaką mamy podłogę możemy dobrać odpowiednią grubość podkładu. Jeżeli nasza podłoga jest nierówna to musimy wybrać podkład jak najgrubszy, wówczas można zniwelować do kilku milimetrów nawet występujące różnice. Jednak osobiście polecam zainwestować w wylewkę samopoziomującą. Jest to znaczny koszt, jednak jakość wykonanej w ten sposób podłogi jest bardzo dobra i wówczas układanie paneli jest zdecydowanie ułatwione. Jeszcze odnośnie wylewek niezmiernie ważne jest to aby odczekać po wylaniu kilka dni do całkowitego jej wyschnięcia. W przypadku wylewek samopoziomujących nie będziemy mieli problemu ze stwierdzeniem tego faktu, ponieważ wyraźnie widać to po kolorze w jakim jest wylewka.