Biuro nieruchomości to specyficzna firma i obsługująca specyficznych klientów. Zazwyczaj nie powinno się oceniać ludzi po pozorach, jednak pracując kilka lat w nieruchomościach bardzo często wiedziałem czy dany klient kupi jakąś nieruchomość czy przyszedł sobie tylko pooglądać. Najgorsi klienci z perspektywy pośrednika to tacy, którzy nic nie mówią. Ocenę mieszkania pozostawiają dla siebie. Wówczas pośrednik ma zdecydowanie utrudnione zadanie, ponieważ ma problem z właściwym doborem mieszkania do prezentacji. Tacy klienci wyczytali gdzieś w Internecie bzdury o tym, aby nie pokazywać emocji i w efekcie marnują swój i pośrednika czas na oglądanie czegoś, co ich nie interesuje.

Oczywiście z perspektywy biura nieruchomości i pośrednika najlepszym klientem jest taka osoba, która decyduje się bardzo szybko na zakup nieruchomości. Wówczas za stosunkowo niewielki nakład pracy biuro nieruchomości kasuje prowizję taką samą jak za duży nakład, w tej branży liczy się efekt a nie ilość pracy i właśnie za to się sowicie płaci.
Doświadczony architekt wnętrz jest w stanie przewidzieć pewne uchybienia i je wyeliminować. Lepiej poświecić trochę pieniędzy na projekt niż potem się męczyć w naszym niefunkcjonalnym domu. Przeszukując Internet w poszukiwaniu architekta natchniemy się na poradniki, w jaki sposób przebiega współpraca z architektem, czego możemy od niego oczekiwać oraz jakie możemy stawiać jemu wymagania. Taka wiedza może okazać się bardzo przydatna. Oczywiście najlepiej korzystać z architekta, którego znamy lub który projektował coś u naszych znajomych, wówczas mamy gwarancję że będzie to dobrze wykonana praca.
Ostatnie lata to bardzo dobre czasy dla firm budowlanych w Polsce. Dzieje się tak z kilku przyczyn. Początek był podczas bumu budowlanego, kiedy to deweloperzy sprzedawali swoje mieszkania zanim zdążyli wbić łopatę w ziemię i rozpocząć budowę. To był pierwszy złoty okres dla polskich firm budowlanych. Wówczas zarówno ceny mieszkań, działkę jak i usług budowlanych drastycznie poszły w górę. Podobnie miała się sytuacja na rynku wykańczania mieszkań i wszelkich usług z tym związanych.