Salon w większości domów jest miejscem newralgicznym, to tutaj spędzamy większość dnia jak i również tutaj przyjmujemy gości. Jeżeli nie możemy wstawić do naszego salonu z przyczyn technologicznych lub finansowych komika to dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty pieców wolnostojących. Oferta tego typu pieców jest bardzo szeroka zwłaszcza w okresie grzewczym. Tak jak szeroka jest ich oferta tak również różnice w cenie są bardzo duże. Kiedy już zdecydowaliśmy się na montaż kozy pierwsza decyzja to w jakim będzie ona stylu. Oczywiście do salonu nie zamontujemy najtańszych po 150 zł bo one raczej nadają się do szopy, chyba że ktoś ma salon w bardzo surowym klimacie. Zostają nam do wyboru kozy nowoczesne lub w starszej linii. Zazwyczaj te drugie są znacznie droższe i ich ceny sięgają właściwie kosztów kominka. Kozy w starszym stylu to wydatek około 1000 zł na ładnie wyglądającą kozę. Podczas wyboru kozy oprócz jej wyglądu musimy również kierować się jej mocą, to decydujący wskaźnik mówiący o sile ogrzewania.
Jest taki moment, gdy jesteśmy zmuszeni zamontować w nowo wybudowanym domu okna lub w starym mieszkaniu wymienić już okna zniszczone. Zazwyczaj wykonujemy takie prace, gdy na dworze jest jeszcze ciepło. Wynika to p pierwsze z technologii montażu a po drugie, co to za przyjemność mieć dziury w ścianach w domu przy ujemnej temperaturze. O ile jeszcze z tym drugim argumentem trudno polemizować, o tyle na pierwszy znalazła się rada. Od pewnego czasu na rynku dostępne są specjalne pianki, które można wykorzystać podczas montażu w ujemnych temperaturach.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli budujemy dom i zależy nam na tym aby przed zima mieć stan surowy zamknięty. Tego typu pianki są droższe od tradycyjnych, jednak zdecydowanie korzystniej jest zamontować okna w droższej technologii niż nie montować ich wcale. Podobnie wygląda sytuacja, gdy np. zimą kupimy mieszkanie, wówczas możemy wymienić dzięki zastosowaniu tych pianek w zimie i nie musimy wprowadzać się do mieszkania z dziurawymi oknami.