PostHeaderIcon Malowanie w mieszkaniu

Malowanie mieszkania nie jest zajęciem bardzo skomplikowanym, jednak warto jest się do niego dobrze przygotować, taki remont może być całkiem przyjemny, jednak jak to remonty do siebie mają, czasem coś nie wychodzi. Zwłaszcza jeśli łazienka ma być malowana, wówczas dobrze jest mieć odpowiednią farbę.. Wówczas pójdzie ono nam sprawnie i bez niespodzianek. Jeżeli mówimy o przygotowaniu mam tutaj na myśli zarówno sprzęt, farbę jak i samą ścianę do malowania. No, więc zaczynamy, zakładam, że już byliście w sklepie i zakupiliście niezbędne malarskie akcesoria jak wałek, farbę, kuwetę czy folię. Co tam komu potrzeba. Teraz bierzemy się za ścianę. Jeżeli malujemy ścianę, na której wcześniej była farba lub tapeta, to należy ją oczyścić na tyle dokładnie na ile się da. Pozbywamy się starych resztek tapety czy odchodzącej farby. Następnie szukamy dziur po kołkach rozporowych, które służyły np. do montażu obrazów. Takie dziury dobrze jest zagipsować. Po tych czynnościach musimy ścianę zagruntować i odczekać. Czas oczekiwania zależny jest od producent gruntu i zazwyczaj wynosi do 12 godzin. Jeżeli nie zagruntujemy ściany to w trakcie malowania będzie nam się łuszczyła farba i będzie odchodziła co zapewne doprowadzi nas do frustracji.

Malujemy łazienkę
W poprzednim artykule omawialiśmy przygotowanie do malowania, w tym będziemy kontynuowali naukę malowania. Tym razem jednak zabierzemy się za pomieszczenia mokre. Poprzez pomieszczenie mokre rozumiemy łazienkę czy kuchnię, takie miejsca gdzie jest duza wilgotność i często rozlewa się woda. Tego typu pomieszczenia dobrze jest malować specjalną farbą. Teoretycznie moglibyśmy pomalować kuchnię czy łazienkę w ten sam sposób, co pokoje i przy użyciu tych samych farb, oczywiście jakiś czas nam to wystarczy. Jednak musimy się liczyć z dość mocnym rozwojem grzyba.

Zwykła emulsja jest miejscem gdzie idealnie rozwijają się zarazki i bakterie w kontakcie z wilgocią. Dlatego malując pomieszczenia mokre dobrze jest skorzystać ze specjalnie do tego przystosowanych farb, które mają zwiększoną odporność na wchłanianie wody. Kiedyś aby zabezpieczyć farbę przed chłonięciem wody dodawało się do farby wapna, co prawda metoda była skuteczna przeciwko wodzie jednak powodowała słabsze trzymanie się farby.

PostHeaderIcon Podłogi w mieszkaniu

Montaż wykładziny zazwyczaj nie jest trudną rzeczą i nie wykracza ponad zdolności i umiejętności zwyczajnego faceta co innego cyklinowanie parkietów czy czyszczenie podłogi gdy zabrudzimy sobie parkiet. Przed przystąpieniem do tej pracy jednak warto jest się przygotować, zwłaszcza, jeżeli robimy to po raz pierwszy lub dawne tego nie robiliśmy. Pierwsza sprawa to podłoże, powinno być równe, czyste i suche. Idealnie gdyby na podłożu nie było żadnych pęknięć. Wyżej wymienione rzeczy zagwarantują nam prawidłowe ułożenie wykładziny jak i również to, że będzie ona miała odpowiednią akustykę oraz będzie się cechowała właściwą izolacją. Zanim rozpoczniemy montaż wykładziny na stałe koniecznie powinniśmy rozłożyć ją na 24 godziny w pomieszczeniu gdzie będzie leżała. To pomoże w jej adaptacji. Kolejna sprawa to rozłożenie i sprawdzenie wykładziny na sucho bez kleju, wiem że brzmi to dość groteskowo jednak zapewniam was że wiele osób posmaruje wykładzinę klejem bez wcześniejszego jej zmierzenia. No a chyba wszyscy doskonale sobie zdajemy sprawę w jaki sposób się to skończy. Dlatego lepiej dmuchać na zimne.

Jedną z ostatnich czynności, jakie wykonujemy w domu na zakończenie budowy jest układanie podłóg. Zanim jednak do tego dojdzie wcześniej pamiętajmy o tym aby zrobić dobrze wylewkę. Jak jest to ważne mogę powiedzieć na swoim przykładzie, gdy miałem źle zrobioną wylewkę i musiałem ściągać panele.

Jeszcze raz robić wylewkę i układać panele. Oczywiście nie jest to jakiś straszny problem w momencie, kiedy robimy to sami, jednak jeżeli mielibyśmy wołać fachowców to koszty wzrosłyby diametralnie. Jakość wylewki w dużej mierze zależy od tego, z jakich materiałówce chcemy układać podłogę. Jeżeli planujemy położyć na podłodze parkiety wylewka musi być niemalże idealnie równa. W przeciwnym wypadku grozi nam, że będzie podłoga pływała i się ruszała, nawet, jeżeli będzie to nieodczuwalne to po pewnym czasie może doprowadzić do uszczerbku w podłodze. Zresztą sprawdzanie poziomu jest pierwszą rzeczą jaką będzie robił szanujący się parkieciarz. Możecie być pewni ze dobry fachowiec w tej branży nie podejmie się robienia na krzywej podłodze.

PostHeaderIcon Przygotowujemy podłoże do malowania

Poprzedni artykuł poświęciłem malowaniu pomieszczeń mokrych jak kuchnia czy łazienka. Tym razem zajmiemy się sprawą właściwego przygotowania ścian pod malowanie farbami emulsyjnymi, dowiemy się jakie stosować materiały. Pierwsze, co należy zrobić w przypadku remontu starego mieszkania to sprawdzenie stanu ściany.

Czy podłożę jest chłonne i czy nigdzie nie odpada tynku. Jeżeli i zauważymy ubytki musimy je zakleić gipsem lub gładzią szpachlową. Podobnie podczas przygotowywanie do malowania postępujemy ze starymi dziurami po kołkach rozporowych gdzie np. wisiały obrazy. Po przeprowadzeniu prac korygującym ścianę możemy brać się za kolejny punkt. Ścianę przed malowaniem powinna być czysta, sucha i chłonna. Jeżeli po przeciągnięciu ręką stwierdzimy na ścianie pył to musimy ją wytrzeć. Oczywiście pod warunkiem, że była wcześniej gruntowana, jeżeli nie była gruntowana to wystarczy ją zagruntować. Gruntowanie samo w sobie jest skutecznym sposobem na wyczyszczenie ściany z pyłków. Potem już wystarczy tylko poczekać jak grunt wyschnie i możemy rozpoczynać malowanie. Oczywiście, jeżeli będziemy planowali pomalowanie innego typu pomieszczeń tak zwanych mokrych, to wówczas powinniśmy się inaczej do tego przygotować.

Podstawą jest dobór odpowiednich farb do tak zwanych pomieszczeń mokrych. Pomieszczenia mokre to takie gdzie często rozchlapywała jest woda, zarówno na ściany jak i na podłogi. Wówczas, jeżeli w takim pomieszczeniu zastosujemy zwykłe farby to mogą one być narażone na rozwój się grzyba. Ponieważ zwykła emulsja nie jest przystosowana do działałania na nią wody. Tutaj z pomocą przychodzą farby, które tej wody nie absorbują i dzięki temu nie będzie powstawał grzyb a co z tym idzie nie będziemy musieli malować często takiego pomieszczenia. Dodatkowo nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że jeżeli jest grzyb w jakimś pomieszczeniu to zapach, jaki tam panuje do najprzyjemniejszych nie należy. Dlatego warto jest odpowiednio dobierać farbę do malowania pomieszczeń mokrych, to zaoszczędzi nam wiele problemów.

PostHeaderIcon Dobieramy podłogę

Podłoga to podstawa praktycznie w każdym mieszkaniu, część z nas lubi podłogi drewniane a dla innych idealne są wykładziny czy też dywany. Kiedy już pomalujemy ściany i położymy podłogę dopiero nasze mieszkanie zaczyna jakoś wyglądać. Wybór podłogi jest rzeczą ważną i powinniśmy to dobrze przemyśleć. Ceny podłóg są bardzo zróżnicowane i zazwyczaj jesteśmy ograniczeni budżetem. Jeżeli szukamy podłogi taniej to tutaj idealnym rozwiązaniem będą panele lub wykładzina. Zazwyczaj kosztujące kilkadziesiąt złotych za metr. Oczywiście znajdziemy i po kilkanaście. Panele są szybkie w montażu i ładne. Kolejny rodzaj podłogi to takie wykonane z deski barlineckiej. Jest to montaż podobny do paneli, jednak cena jest znacznie wyższa a i jakość wykonania nieporównywalnie lepsza. Kolejny element to podłogi wykonane z tradycyjnych desek parkietowych.

Zazwyczaj do tego celu używa się klepek dębowych. Jest to podłoga bardzo trwała, ładna i będzie nam służyła długimi latami. Jeżeli jednak nie jesteśmy zwolennikami tradycyjnego dębowego parkietu a jednak chcemy mieć parkiet polecamy wykonać go z drewna egzotycznego. Zarówno jakość drewna jak i efekt wizualny zapewne Państwa zadowolą.
Panele
Ułożenie paneli jest praktycznie ostatnim elementem wykańczania naszego domu. Jednak zanim przystąpimy do układania paneli musimy przygotować podłogę. Pierwsze, co należy zrobić to wylewka, po wyschnięciu wylewki układamy folię paroizolacyjną a na nią układamy podkłady. W zależności od tego, jaką mamy podłogę możemy dobrać odpowiednią grubość podkładu. Jeżeli nasza podłoga jest nierówna to musimy wybrać podkład jak najgrubszy, wówczas można zniwelować do kilku milimetrów nawet występujące różnice. Jednak osobiście polecam zainwestować w wylewkę samopoziomującą. Jest to znaczny koszt, jednak jakość wykonanej w ten sposób podłogi jest bardzo dobra i wówczas układanie paneli jest zdecydowanie ułatwione. Jeszcze odnośnie wylewek niezmiernie ważne jest to aby odczekać po wylaniu kilka dni do całkowitego jej wyschnięcia. W przypadku wylewek samopoziomujących nie będziemy mieli problemu ze stwierdzeniem tego faktu, ponieważ wyraźnie widać to po kolorze w jakim jest wylewka.

PostHeaderIcon Przygotowanie do ułożenia wykładziny

Właściwe ułożenie wykładziny nie jest najbardziej skomplikowaną czynnością na świecie. Jednak, jeżeli wykonujemy to po raz pierwszy to warto jest poświecić kilka minut i przeczytać poniższe wskazówki. Pierwsza sprawa to podłoże, na jakim układamy wykładzinę, powinno być ono suche, czyste i oczywiście równe. Jeżeli będą nierówności to będą one wyraźnie przebijały się przez wykładzinę. Idealnie jeżeli oprócz wyżej wymienionych rzeczy wylewka będzie pozbawiona pęknięć. Jeżeli będziemy mieli taką wylewkę to możemy być wówczas pewni ze wykładzina spełni swoją rolę i będzie utrzymywać właściwy poziom izolacji i wytłumiania dźwięku. Kiedy już sprawdziliśmy wylewkę i uznajemy że jest dobra to następnym krokiem przed rozpoczęciem montażu jest ułożenie wykładziny w pomieszczeniu gdzie będzie ona układana i pozostawianie jej najlepiej na jakieś 2 dni. Jest t zabieg mający sprawić żeby dobrze się zaadoptowała do nowego środowiska i właściwie ułożyła. Również w ten sam sposób powinniśmy postąpić z listwami wykończeniowymi.
Podłoga w domu
Ostatnim elementem wykańczania mieszkania są podłogi. Generalnie to one opó®cz pomalowanych ścian nadają ostateczny ton mieszkaniu. Do wyboru mamy wręcz niezliczone ilości posadzek, paneli czy parkietów. W najróżniejszych wzorach, kolorach i fakturach. Pierwsza decyzja jaką musimy podjąć to jaką podłogę kładziemy. Jeżeli mamy niezbyt wiele pieniędzy to nie mamy wyboru i musimy postawiona panele, jeżeli jednak mamy więcej pieniędzy to warto jest zainwestować w deskę barlinecką lub parkiet. Najdroższe są parkiety z drewna egzotycznego, jednak po pierwsze są one bardzo ładne a po drugie drewno egzotyczne jest bardzo twarde. To zapewnia nam podłogę na długie lata. Oczywiście wybór jest znacznie szerszy, możemy zakupić parkiet zarówno za 200 zł jak i kilka razy więcej. Pamiętajmy jeszcze że nie jest tak jak w przypadku paneli, koszt parkietu to jest tylko składowa ogólnych kosztów. Do tego dochodzi drogie dość ułożenie oraz zakup specjalnych lakierów. Samo to powoduje że całkiem sporo jeszcze wzrasta koszt ułożenia parkietu.


Nieruchomości:
    Spawanie Olsztyn Wcześniej czy później w życiu niemalże każdego człowieka jak w tej reklamie pewnego banku nadchodzi taki moment, że musimy się wyprowadzić z naszego rodzimego mieszkania od rodziców i zamieszkać samemu. Najprościej jest znaleźć mieszkania wpisując w wyszukiwarce mieszkania Szczecin lub inna kombinacja słowa mieszkanie z interesującym nas miastem. Internet jest bardzo dobrym miejscem na poszukiwanie mieszkań zarówno do zakupu jak i wynajmu mieszkania. Kiedy przeszukujemy Internet to wiele portali ogłasza się i oferuje ogłoszenia sprzedaży opatrzone tytułem mieszkania Szczecin, to właśnie w takich miejscach na popularnych portalach znajdziemy tysiące ogłoszeń, które mogą nas zainteresować. Warto także zwrócić uwagę na parametry cieplne mieszkania, a przedewszystkim drzwi pcv wrocław, bo przez nie ucieka najwięcej ciepła. Warto zainwestować w okna dwukomorowe, może są droższe, ale za to zaoszczędzimy na oszczędzaniu. Przewagą takich portali internetowych jest to że mogą one prezentować mieszkania zarówno w formie zdjęć jak i filmików. To zdecydowanie ułatwia potencjalnym kupującym zapoznania się w miarę dokładnie z prezentowaną ofertą. Dzięki temu nie musimy obdzwaniać wielu ogłoszeń, ponieważ wiele z nich jesteśmy w stanie wykluczyć na podstawie zdjęć. Wydaję się również ciekawym rozwiązaniem, szczególnie, że dom będzie nas kosztował mniej niż mieszkanie, ale problemem zazwyczaj są ceny działek - jeśli jednak mamy działkę wg mnie nie ma na co czekać tylko się budować. http://goshadesign.co.uk/design-and-build-uk Zazwyczaj, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania to musimy kupować je wspomagając się kredytem. Generalnie mało, kogo stać na to żeby kupił mieszkanie w dużym mieście za gotówkę. Jeżeli ktoś nie jest zorientowany to niech wpisze sobie w Internecie mieszkania Szczecin i zobaczy jak drogie są mieszkania w Szczecinie, a wcale nie jest to najdroższe miasto w Polsce, dlatego jak widać na tym przykładzie mało, kogo będzie stać na zakup nieruchomości bez pomocy kredytu. Kiedy już mamy rozeznania w naszej zdolności kredytowej możemy się wziąć za poszukiwanie mieszkania, oczywiście najłatwiej jest w Internecie. Wpisując w wyszukiwarkach internetowych frazę mieszkania Szczecin znajdziemy bardzo wiele ciekawych propozycji mieszkań na sprzedaż jak i zamianę. Zdecydowanie polecam taki sposób poszukiwania mieszkań. Podobnie jest w przypadku poszukiwania mieszkania na wynajmie, tylko wpisać musimy wówczas mieszkania Szczecin wynajem, i podobnie jak w przypadku sprzedaży tak i wynajmu znajdziemy wiele ciekawych ofert.