Zakup mieszkania to bardzo ważna decyzja i kiedy już ją podjęliśmy to stajemy przed szeregiem niezmiernie istotnych decyzji do podjęcia. Bardzo ważne jest i często nam na tym zależy aby kupić mieszkanie rozważnie i nie popełnić przy tym błędu. Pierwsze co robimy w okresie zakupu naszego mieszkania to wyobrażenie sobie tego jak ma ono wyglądać i w jaki sposób będzie wykończone. Uzbrojeni w taką wiedzę ruszamy do Internetu w poszukiwaniu właściwego mieszkania. W dzisiejszych czasach dzięki właśnie Internetowi bardzo łatwo i szybko przejrzymy dziesiątek ogłoszeń z całego miasta. Poza oglądaniem filmów video i zdjęć często również w Internecie znajdziemy rzuty tych mieszkań. Takie sposób prezentowania ogłoszeń zdecydowanie ułatwia nam podjęcie decyzji, które mieszkania chcemy oglądać.

Potem już tylko pozostaje dzwonić do właścicieli lub reprezentujących ich agencji nieruchomości i się umawiać na prezentację mieszkania. Jeżeli planujemy oglądać w jeden dzień kilka mieszkań warto wziąć ze sobą aparat bo pamięć jest zawodna.
Kupujemy materiały budowlane
Zarówno remont mieszkania jak i budowa domu kojarzą się z dużymi nakładami finansowymi. Jest to oczywiście prawda. Jednak jest bardzo prosta metoda na obniżenie tych kosztów. Zanim dokonamy zakupów, zwłaszcza na budowę warto jest pojeździć sobie po marketach i składach budowlanych i porobić notatki z cenami poszczególnych artykułów. Oczywiście takie coś nie ma sensu w przypadku, kiedy robimy mały remont, jednak, kiedy remont jest kapitalny a tym bardziej budujemy nowy dom to już gra jest warta świeczki. Wyobraźmy sobie, że w jakimś sklepie znajdujemy o 5% tańszy cement. Przy zakupie na kwotę 10.000 zł zostaje nam 500 zł w kieszeni. Jest to kwota niebagatelna. Takich rzeczy jest dużo więcej, zwłaszcza oczywiście warto się rozglądać z tym co schodzi na bieżąco i w dużych ilościach. Podany cement czy pustaki to podstawowe koszty doprowadzenia domu do stanu surowego. Nie inaczej wygląda sytuacja podczas wykańczania domu, materiały takie jak płytki również są w bardzo różnych cenach i koniecznie należy je porównywać.